נחל פרצים והר סדום

שבועות
0
-1
ימים
0
-1
שעות
0
-3
דקות
-2
-8
שניות
0
-4

מזג אוויר

רוכבים עם נביעות – נחל פרצים והר סדום 27.2.2015 – הנחיות אחרונות וחשובות!

 • תאריך:27.2.15  יום שישי
 • שעת כינוס, רישום והתארגנות ליציאה : 7:30 ,  שעת זינוק : 8:30 ,  סיום משוער: 12:00
 • **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ

תמונות שוונג תג – למשתתפי טיול החודש

נעשה שימוש בשוונג תג-  טכנולוגיה של זיהוי תמונות לפי מספר רוכב!

1. הכנסו לאחר הטיול לקישור הבא

2. הקלידו את מספר המשתתף שלכם בצירוף האותיות  NEVIOT

(לדוגמא – NEVIOT9999 )

ולאחר הטיול תקבלו את התמונות שלכם מטיול החודש

ישירות לפייסבוק!

השירות הוא בשבילכם הרוכבים, וניתן ללא עלות .


מסלול הטיול

אורך מסלול- 27 ק"מ  , מפת המסלול- לצפייה במפת המסלול לחצו כאן

נצא מנחל חימר ונחצה את ערוצו המחורץ עד לכיוון סלע ה"פיטריה" , נפנה ימינה לכיוון נחל פרצים ונרכב במעלה מתון ואדמת מדבר "פודרתית" ולבנה מספר קילומטרים עד שנגיע לתחילת החלק הקניוני המרהיב של נחל פרצים. נרכב בקניון תוך כדי פעלולי טבע מדהימים בקירות הלבנים שמסביבנו ובשביל הצר המתפתל, עולה ויורד ומשחק בגלגלי האופניים – כייף גדול אבל גם מצריך זהירות לא לעקוף או להידחף ברוכב שלפניכם/אחריכם. נחלוף על פני מערת הקמח (סגורה וחסומה – אסור להיכנס בשום פנים מחשש התמוטטות) ונעלה עלייה תלולה וקצרה למישור עמיעז בו נערוך הפסקת בוקר לחטיף, פרי ושתייה. לאחר מנוחה, נרכב לאורך מישור עמיעז העצום והחלק עד שנגיע למרגלות הר סדום שהוא הר שעשוי ממלח שהתגבש והתקשה. למרגלות ההר נאגור כוחות ונטפס מי ברכיבה ומי בהליכה קצרה אל הר סדום לתצפית מדהימה על ים המלח, נראה בולענים ובריכות אידוי ואת מפעלי המגנזיום של ים המלח מתחתינו. זה מקום מצויין להפסקת קפה וכל מי שהביא תרמוס או גזייה – זה הזמן לשלוף מהתרמיל ! נחזור על עקבותינו בירידה מהירה מהר סדום למישור עמיעז (מי שלא ירצה לטפס על ההר יוכל להמתין לנו פה), נפנה ימינה ונתחיל ברכיבה מ ד ה י מ ה בסללום בתוך נחל סדום….פיתולים פיתולים נרגיש כמו ילדים בקרקס הנהנים מהרכיבה המהירה במורד הפיתולים והחיוך הגדול שימתח על הפנים שלנו לא ימחה גם כשנגיע לנקודת הכינוס אחרי מספר קילומטרים נוסף,

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

תאור הגעה

מערד נוסעים לכיוון ים המלח בכביש 31 – זהירות בירידות. מגיעים לצומת זוהר בה פונים ימינה לכביש 90 (כיוון אילת), אחרי 500 מטר מצד ימין פניה ימינה לשביל רחב ושילוט לחניה ולכינוס בנחל חימר (הפניה כ 700 מטר לפני תחנת הדלק – אם הגעתם לתחנה דלק – הסתובבו חזרה וחפשו משמאלכם). למגיעים מצפון דרך ים המלח, נוסעים דרומה על כביש 90 עד צומת זוהר, פונים שמאלה לכיוון אילת) וההמשך כמו הגעה מערד. 

מפת הגעה: לצפייה במפת הגעה לחצו כאן

 

מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה

הערות נוספות וחשובות:

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 + מאסף בג'יפ ליווי זוהר 054-5609760
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.

רוכבים עם נביעות – טיול החודש : נחל פרצים והר סדום  27.2.2015

לצפייה בפרטים המלאים – לחצו כאן | להרשמה ישירה – לחצו כאן

נצא מנחל חימר ונחצה את ערוצו המחורץ עד לכיוון סלע ה"פיטריה" , נפנה ימינה לכיוון נחל פרצים ונרכב במעלה מתון ואדמת מדבר "פודרתית" ולבנה מספר קילומטרים עד שנגיע לתחילת החלק הקניוני המרהיב של נחל פרצים. נרכב בקניון תוך כדי פעלולי טבע מדהימים בקירות הלבנים שמסביבנו ובשביל הצר המתפתל, עולה ויורד ומשחק בגלגלי האופניים – כייף גדול אבל גם מצריך זהירות לא לעקוף או להידחף ברוכב שלפניכם/אחריכם. נחלוף על פני מערת הקמח (סגורה וחסומה – אסור להיכנס בשום פנים מחשש התמוטטות) ונעלה עלייה תלולה וקצרה למישור עמיעז בו נערוך הפסקת בוקר לחטיף, פרי ושתייה. לאחר מנוחה, נרכב לאורך מישור עמיעז העצום והחלק עד שנגיע למרגלות הר סדום שהוא הר שעשוי ממלח שהתגבש והתקשה. למרגלות ההר נאגור כוחות ונטפס מי ברכיבה ומי בהליכה קצרה אל הר סדום לתצפית מדהימה על ים המלח, נראה בולענים ובריכות אידוי ואת מפעלי המגנזיום של ים המלח מתחתינו. זה מקום מצויין להפסקת קפה וכל מי שהביא תרמוס או גזייה – זה הזמן לשלוף מהתרמיל ! נחזור על עקבותינו בירידה מהירה מהר סדום למישור עמיעז (מי שלא ירצה לטפס על ההר יוכל להמתין לנו פה), נפנה ימינה ונתחיל ברכיבה מ ד ה י מ ה בסללום בתוך נחל סדום….פיתולים פיתולים נרגיש כמו ילדים בקרקס הנהנים מהרכיבה המהירה במורד הפיתולים והחיוך הגדול שימתח על הפנים שלנו לא ימחה גם כשנגיע לנקודת הכינוס אחרי מספר קילומטרים נוסף

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות + , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך: 27.2.15 יום שישי
 • שעת כינוס, רישום והתארגנות ליציאה : 7:30 ,  שעת זינוק : 8:30 ,  סיום משוער: 12:00
 • בשעה 08:15 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,
  לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • נק' כינוס: בכניסה לנחל חימר, כ-500 מטר מזרחית מצומת זוהר, ליד ק"מ 205 בכביש 90 (קחו בחשבון כשעתיים וחצי נסיעה מגוש דן ). מפת הגעה: לצפייה במפת הגעה לחצו כאן , להגעה באמצעות אפליקציית WAZE – לחצו כאן
 • אורך מסלול- 27 ק"מ  , מפת המסלול- לצפייה במפת המסלול לחצו כאן
 • רמת קושי - בינוני
 • עליות - כ 300 מטר מצטבר , מתאים לרוכבים בעלי ניסיון ברכיבת שטח וכושר גופני טוב לרכב למרחק זה , כ-3-4 שעות רכיבה כולל הפסקות.
  ילדים מגיל 12 בליווי הורה בלבד – על ההורה לוודא שהילד מסוגל לרכב מרחק כזה בתנאי שטח ועליות
 • מזג אויר:  תחזית מלאה
 • בהרשמה מוקדמת - באינטרנט 60 ש"ח , תאריך סגירת הרשמה- 26.2.2015 עד השעה 12:00 בצהריים- להרשמה לחצו כאן

 

חדש חדש ! חולצות רוכבים עם נביעות

ניתן לרכוש חולצות חדשות מהממות ואיכותיות ביותר מבית FUNKIER

המזמינים לפחות 7 ימים מראש יקבלו את החולצה בבוקר הטיול בזמן ההרשמה

מידות : S, M, L, XL, XXL – נא לציין המידה בהזמנה , מחיר חולצה 149 ₪ – (הרכישה מתבצעת בטופס ההרשמה לאירוע)

לינה
לינות לערב הטיול ניתן להזמין בנאות הכיכר בחאן שקדי – לפרטים צרו קשר פה   (למסור בהזמנה "קבוצת נביעות/גנור")