סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-5
hours
-1
-6
minutes
-2
-6
seconds
-2
-8

מזג אוויר

נחגוג את חג שבועות ברכיבה מיוחדת בפארק נאות קדומים הצמוד ליער בן שמן בחבל מודיעין (במסגרת פסטיבל שבועות 'חגיגה בלבן בחבל מודיעין')

נאות קדומים היא "תופעה ייחודית, הממלאת יעד לאומי ממדרגה ראשונה"
באמצע הדרך בין תל אביב לירושלים על יד העיר מודיעין, חבויה פנינת טבע קסומה – נאות קדומים. רק עשרים דקות נסיעה ממגדלי העיר והתנועה הסואנת ואתם מוזמנים למסע קדום אל ארץ התנ"ך.
על פני 2500 דונם באזור יער בן שמן, נשתלו צמחי ארץ ישראל העתיקה, נחפרו ושוחזרו מתקנים חקלאיים קדומים. כרמי הגפן והזית, בריכות המים, בעלי החיים והנופים המרהיבים – הופכים את הביקור בפארק לחוויה תנכית שהיא אטרקציה לכל המשפחה.

בטיול הפעם נצא לשני מסלולים שני המסלולים יובילו אותנו בדרך רחבה העוברת צפונית לכביש 443 ומקשרת את המושב שילת אל פארק נאות קדומים . ניכנס דרך השער הראשי לפארק נאות קדומים ומרכז המבקרים ונצא למסלול היקפי שברובו סלול ועובר באתרים המרכזיים של הפארק: אוהל אברהם, גינת אופירה, בימת החורש, בריכת השקמים, בריכת האתרוגים, מסלול הכלולות, בית הבד, מגדל ישעיהו ממנו נצפה לעבר "עבר הירדן", נרד לנחל "ירדן" (נחל  נטוף ) כדי לבקר במאגורת המים , נחצה את הירדן דרך בקעת התמרים, נטפס בעלייה (מי שמתקשה ניתן ללכת ולדחוף  קצת ברגל) אל בריכת הרועים , אחרי מנוחה קצרה באוהל הרועים נמשיך דרך גינת אגוז ויער השרון אל בריכת שלמה, נעבור בטחנת הקמח ונעלה לראש הגבעה לתצפית פנורמית על מישור החוף בואכה מגדלי ת"א במערב. נמשיך ברכיבה בשבילי האספלט בין עשרות מתקנים חקלאים ומבנים עתיקים, נצפה על מכלאות הצאן ונצא חזרה דרך מרכז המבקרים (מזנון במקום אפשר לעצור להתרעננות לשתייה קרה או גלידה קרה) אל השער הראשי.

המסלול הקצר יפנה מזרחה בדרך שבא הגיעה חזרה אל נקודת הכינוס. המסלול הארוך יפנה לשער קדומים ויכנס ליער בן שמן להמשך רכיבה הכוללת את הגן המוזיקלי, גן העוורים, מצפה שיר, דרך החשמל, דרך הפסלים,  אנדרטת זגמלביה ולסיום נעבור במעבר תת קרקעי ליד מבוא מודיעים ונחזור לקברות המכבים.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 

 • תאריך: 10.6.16 יום שישי
 • נקודת התחלה וסיום: קברות המכבים – על כביש 443 מערב (מצד צפון של הכביש, יש להגיע מכיוון מודיעין / צומת שילת / צומת מודיעין מערב ולפנות ימינה לכביש הגישה לקברות המכבים לפי שילוט במקום).  למגיעים מכיוון המרכז (ת"א) יש לבצע פניית פרסה בצומת שילת
 • שעת כינוס ורישום 7:00,תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 7:45  זינוק למסלול ארוך :  8:00  למסלול הקצר 8:10  סיום משוער: עד 12:00 בצהריים (משך הטיול הארוך כ-4 שעות כולל הפסקות למנוחה, תצפיות )
  בשעה 07:45 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים גיל מינימום 10  שנים (למסלול הקצר) ו-12 שנים למסלול הארוך –  בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי). המסלול מתאים גם לרוכבים מתחילים המתבקשים להרשם למסלול הקצר.
 • המסלול אינו מתאים לרוכבים מתחילים או חסרי ניסיון ברכיבות שטח כולל סינגלים זורמים . מומלץ לרכב עם מגני ברכיים ומרפקים.
 • ציוד שיש להביאאופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים), פנימית רזרבית + משאבה, כלי תיקון (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת)  קסדה חובה, 3 ליטר מים, חטיפים ואוכל לרכיבה, קרם הגנה ומשקפי שמש.
 • המסלולים אינם מתאימים לאופני יד, לנגרר, עגלות טריילר לתינוקות/ילדים
 • השכרת אופניים – אין השכרת אופניים במקום, נא להגיע עם אופניים תקינים מהבית .
 • מזג אויר בבן שמן  –לתחזית מלאה לחצו כאן
 • אורך המסלול: 30 ק"מ \ 15 ק"מ , מפת המסלולים
 • בהרשמה מוקדמת –באינטרנט 60 ש"ח, תאריך סגירת הרשמה- 9.6.2016 עד השעה 12:00 בצהריים –להרשמה לחצו כאן (הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייק) 

עלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח,  לנרשמים ביום הארוע עצמו – המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד !!
תאריך סגירת הרשמה- 9.6.2016 עד השעה 12:00 בצהריים

מדיניות ביטולים

על מנת לבטל את הרשמתכם לאירוע, יש להיכנס לקישור ביטול הרשמה ולמלא את כל הפרטים.
עד 9.6.16 בשעה 12:00 דמי ,ביטול 20 ש"ח. לאחר מועד זה – אין דמי החזר על ביטול. *זיכויים יתבצעו תוך 14 ימי עסקים מיום האירוע


 

תיאור המסלול

בטיול הפעם נצא לשני מסלולים:

שני המסלולים יובילו אותנו בדרך רחבה העוברת צפונית לכביש 443 ומקשרת את המושב שילת אל נאות קדומים . ניכנס דרך השער הראשי לנאות קדומים ומרכז המבקרים ונצא למסלול היקפי שברובו סלול ועובר באתרים המרכזיים של הפארק: אוהל אברהם, גינת אופירה, בימת החורש, בריכת השקמים, בריכת האתרוגים, נחל הכלולות, בית הבד, מגדל ישעיהו ממנו נצפה לעבר "עבר הירדן", נרד לנחל "ירדן" (נחל  נטוף ) כדי לבקר במאגורת המים , נחצה את הירדן דרך בקעת התמרים, נטפס בעלייה (מי שמתקשה ניתן ללכת ולדחוף  קצת ברגל) אל בריכת הרועים , אחרי מנוחה קצרה באוהל הרועים נמשיך דרך גינת אגוז ויער השרון אל בריכת שלמה, נעבור בטחנת הקמח ונעלה לראש הגבעה לתצפיץ פנורמית על מישור החוף בואכה מגדלי ת"א במערב. נמשיך ברכיבה בשבילי האספלט בין עשרות מתקנים חקלאים ומבנים עתיקים, נצפה על מכלאות הצאן ונצא חזרה דרך מרכז המבקרים (מזנון במקום אפשר לעצור להתרעננות לשתייה קרה או גלידה קרה) אל השער הרשאי.

המסלול הקצר יפנה מזרחה בדרך שבא הגיעה חזרה אל נקודת הכינוס.

המסלול הארוך יפנה לשער קדומים ויכנס ליער בן שמן להמשך רכיבה הכוללת את הגן המוזיקלי, גן העוורים, מצפה שיר, דרך החשמל, דרך הפסלים,  אנדרטת זגמלביה ולסיום נעבור במעבר תת קרקעי ליד מבוא מודיעים ונחזור לקברות המכבים.

מסלול ארוך 30  ק"מ לרוכבים מנוסים  כולל ילדים מגיל 12

מסלול קצר 15 ק"מ משפחתי ועממי כולל ילדים מגיל 10

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

מפת המסלול המלא 30 ק"מ

מפת המסלולים

המסלול הארוך  ברמת קושי פיזי וטכני בינוני  ומיועד לרוכבים מנוסים, הפעם לא נרכב בסינגלים של בן שמן אלא בדרכי 4X4 רחבות בלבד

מפת המסלול הקצר 15 ק"מ

מפת המסלולים

המסלול הקצר   ברמת קושי פיזית וטכנית קלה-בינונית וכולל רכיבה בשבילים רכבים ודרכי אספלט

 

פרס ישראל
בשנת 1994 זכה נגה הראובני וצוות נאות קדומים בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה:
"נאות קדומים – השמורה הלאומית של טבע הארץ במקורות ישראל היא תופעה ייחודית המציגה את הטבע והחקלאות של ארץ ישראל, כפי שנשזרו ונארגו במורשתנו: בתנ"ך, במשנה, בגמרא, במדרשים ובמסורת. היא מקרבת את בני הארץ ובני התפוצות אל הארץ ואל צמחיה תוך גישור בין ימי המקרא והמשנה לימינו אלה"
(מדברי השופטים שהעניקו לנגה הראובני ולצוות נאות קדומים את פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה).
לאתר הפארק: http://www.n-k.org.il


 

הוראות הגעה

בכביש 443 לכיוון מערב, ממודיעין – צומת שילת – צומת מודיעין מערב  יש לפנות ימינה לפי השילוט לקרבות המכבים – להגעה לפי WAZE נווט לפה

 


 

מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה


הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

 

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן