סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-5
hours
-1
-6
minutes
-4
-1
seconds
-1
-6

מזג אוויר

בלילות הקיץ החמים רוכבים בלילה לאור הירח המלא לאורך נחל שורק 

נַחַל שׂוֹרֵק אחד הוא הנחלים הארוכים בישראל. תחילתו בהרי ירושלים דרומית לרמאללה, הוא זורם לאורך 70 ק"מ, בחלקו המרכזי בהרי ירושלים הוא עובר בתוואי מפותל עד סמוך לבית שמש, משם ממשיך הנחל דרך השפלה, ונשפך לים התיכון צפונית לקיבוץ פלמחים.

נרכב לאורכו של הירח המלא בקטע המחבר בין כביש 38 לבית שמש וצרעה לבין כביש 3  ללטרון-טל שחר.

הנחל יוצר עמק רחב, עמק שורק, המשמש את חקלאי הישובים בסביבה לגידולים חקלאיים רבים כמו גפנים, כותנה, זיתים, תירס ועוד . מי הנחל המטוהרים במתקן אבן ספיר ומתקנים נוספים לאורך הנחל, ממשיכים זרימתם ונאגרים במספר מאגרי מים ענקיים המשמשים את השקיית השדות, המטעים והגפנים.

בטיול הפעם נצא למסלול לאורכו של נחל שורק בין כביש 3 לכביש 38: טל השחר לצרעה

המסלול באורך כ-26 ק"מ שטוח ברובו עם 200 מ' טיפוס מצטבר , רמה  טכנית ופיזית – קלה מתאים לכל מי שבעל ניסיון ברכיבת שטח בלילה.

חובה להצטייד בפנס טוב לכידון/קסדה ונצנץ!!

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 

  • תאריך: 21.7.16. יום חמישי
  • נקודת התחלה וסיום: מושב טל שחר (על כביש 3 ), חניית בריכת טל שחר, לפי השילוט מכיכר המושב – נא להחנות לפי הנחיות במקום רק בשטח המוקצה לרוכבים
  • שעת כינוס ורישום 19:00,תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 19:45  זינוק למסלול 20:00  סיום משוער: עד 22:30 – משך הטיול כ 2.5 שעות כולל הפסקות למנוחה, תצפיות.
   בשעה 19:45 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
   **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
  • גיל השתתפות וליווי הורים גיל מינימום  12  שנים  בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי). המסלול מתאים גם לרוכבים מתחילים.
  • השכרת אופניים  – אין השכרת אופניים במקום, נא להגיע עם אופניים תקינים מהבית .
  • המסלול לא מתאים לאופני יד, אך כן מתאים לנגרר, טנדם, עגלות טריילר וכסאות ילד.
  • ציוד שיש להביא: אופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים) , פנימית רזרבית + משאבה , כלי תיקון (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת)  קסדה חובה ,3 ליטר מים , חטיפים ואוכל לרכיבה, פנס קדמי לכידון/קסדה  ונצנץ אחורי.
  • המסלולים אינם מתאימים לאופני יד, לנגרר, עגלות טריילר לתינוקות/ילדים
  • מזג אויר – לתחזית מלאה לחצו כאן
  • אורך המסלול: 26 ק"מ מפת המסלול
  • בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח, תאריך סגירת הרשמה- 20.7.2016 עד השעה 12:00 בצהריים – להרשמה לחצו כאן (הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייק) 

עלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח,  לנרשמים ביום הארוע עצמו – המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד !!
תאריך סגירת הרשמה – 20.7.2016 עד השעה 12:00 בצהריים

מדיניות ביטולים

על מנת לבטל את הרשמתכם לאירוע, יש להיכנס לקישור ביטול הרשמה ולמלא את כל הפרטים.
עד 20.7.16 בשעה 12:00 דמי ,ביטול 20 ש"ח. לאחר מועד זה – אין דמי החזר על ביטול. *זיכויים יתבצעו תוך 14 ימי עסקים מיום האירוע


 

תיאור המסלול

בטיול הפעם נצא למסלול לאורכו של נחל שורק בין כביש 3 לכביש 38 : טל השחר לצרעה

המסלול באורך כ-26 ק"מ שטוח ברובו עם 200 מ' טיפוס מצטבר, רמה  טכנית ופיזית – קלה מתאים לכל מי שבעל ניסיון ברכיבת שטח בלילה.

חובה להצטייד בפנס טוב לכידון/קסדה ונצנץ!

יציאה מהחניה בטל שחר , נחצה את הישוב דרומה כיוון יער ישעי, בדרך נחצה בזהירות את מעבר פסי הרכבת המרומזר . צמוד ליער מתחילה דרך רחבה מזרחה ש"תופרת" את שולי היער ומגיעה למושב ישעי לאחר כ 10 ק"מ. נחצה את מושב ישעי בזהירות ונגיע להרחבה שלו ומשם לשביל סובב תל בית שמש. נגיע למסחום רכבת מרומזר ונחצה בזהירות בהתאם לחוק ונפנה שמאלה לכיוון צרעה. אחרי כ-300 מטר נפנה שמאלה בשביל המקיף את אזור התעשייה צרעה ובצמוד לערוץ נחל שורק שמימיננו, נכינס לשביל שבחלקו אספלט העובר בין מטעי זיתים ונמשיך איתו בסמוך לפסי הרכבת לכיוון מערב.  לאחר כ 5 ק"מ נפנה ימינה  לפי השילוט ונחצה את נחל שורק מקום רדוד וקל למעבר ונפנה שוב שמאלה להמשך השביל לאורך השדות והמטעים עד לחזרה לשביל הגישה למושב טל שחר, בו נפנה ימינה כמו שהגענו ונחזור לרכבים ולמתחם המפנק של נביעות.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" ונצנצים זוהרים – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!


 

הוראות הגעה

מושב טל שחר (על כביש 3 ), חניית בריכת טל שחר, לפי השילוט מכיכר המושב – נא להחנות לפי הנחיות במקום רק בשטח המוקצה לרוכבים

להגעה באמצעות אפליקציית WAZE לחצו כאן

 


 

מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה


הערות נוספות וחשובות

חשוב להביא פנס קדמי לכידון/קסדה עם סוללת גיבוי ונצנץ אחורי

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

 

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן