סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-5
hours
-1
-5
minutes
-3
-7
seconds
-3
0

מזג אוויר

כולם רוכבים עם נביעות בגליל המערבי מאכזיב למפרצי ראש הנקרה  ויער חניתה

כולל רכיבת אתגרית ומסלולים לבעלי מוגבלויות ואופני טנדם ומסלול כביש (מאובטח) לאורך מפרצי ראש הנקרה ואכזיב היפים לאופני יד  לילדים ומשפחות.

הארוע הינו בסימן רכיבה משותפת לרוכבי שטח ולרוכבים בעלי מוגבלות, ובראשם חניכי עמותת כיוונים.

הגליל המערבי משתרע בצפון מערב המדינה וגובל מצפון ברכס סולם צור הנישא, במפרצי הים התיכון ממערב, עמק זבולון ומפרץ עכו בדרום ורכס הרי מירון במזרח.

בגליל המערבי מספר נחלים עיקריים כמו נחל נעמן, נחל געתון ונחל כזיב שמקורותיו בהר מירון.
הגליל המערבי מכיל שילוב של ערים, כפרים, מושבים וקיבוצים שתושביהם מתפרנסים מחקלאות, תעשיה ומסחר ובשנים האחרונות גם מתיירות.
בגליל המערבי מסלולי אופניים לרוחב ולאורך כאשר סמוך לים המסלולים שטוחים יותר וככל שמתרחקים מזרחה השטח הופך גבעי ומחורץ בערוצים עמוקים שכיוונם מזרח מערב, כך שהרכיבה הופכת מלהיבה ואתגרית יותר.
בצפון מתנשא רכב סולם צור, גבולה הצפוני של המדינה. על הרכס מספר ישובים שחלקם הוקמו, כמו קיבוץ חניתה כישובי "חומה ומגדל".

סיפור הרכיבה עם נביעות הוא סיפורו של הגליל המערבי וסיפורה של המדינה:
סיפור ההעפלה הבלתי ליגאלית בתקופת המנדט הבריטי, סיפור ליל הגשרים, ישובי חומה ומגדל, סיפור ההתישבות בגליל וסיפור החקלאות, התעשיה והתיירות שפרחו באזור.
כל אלה בתוך נוף מגוון ועוצר נשימה ממפרצי אכזיב, צוק ראש הנקרה, מערת קשת, יער חניתה… וליד ודרך אתרי מורשת כפסל ההעפלה, אתר יד לי"ד, אתר חומה ומגדל ואתר ראש הנקרה.
כלם רוכבים עם נביעות בגליל המערבי- החל מרוכבי שטח מנוסים שימצאו אתגרים בדרך, עבור לרוכבי שטח פחות מנוסים שיהנו לגמוא מרחקים בתוך השטחים החקלאיים, להזיע מעט בעליה ולהנות מגלישה חזרה לעמק הפורח…
משפחות רוכבים ירכבו ויעצרו באתרי המורשת לקבל הסבר על תולדות המקום, קבוצות רוכבים עיוורים ונכים בעלי מוגבלות ירכבו עם מלווים על גבי אופני טנדם ואופני יד ויוכיחו כשר רכיבה ויכולת להשתלב בפעילות המשותפת.
ילדים קטנים יוכלו להנות מרכיבה בטוחה על גבי כביש הטיילת בן מספר ק"מ לכל כיוון.

 

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

בנקודת הכינוס יפעל בסיום הרכיבה טאבון ותהיה פעילות של הכנת פיתות באופן עצמי עם מבחר ממרחים.. לבנה מקומית.. ועוד הפתעות.. והכל כלול במחיר ההרשמה!

 

 • תאריך: 7.4.17 יום שישי
 • נקודת התחלה וסיום: חוף בצת צפונית לנהריה להגעה באמצעות אפליקציית WAZE – לחצו כאן
 • שעת כינוס ורישום 8:00 ,תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 8:45 סיום משוער: עד 13:00 בצהריים
 • בשעה 08:45 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים גיל מינימום 8 שנים במסלול הקצר, 10 במסלול הבינוני ו13 במסלול הארוך – בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (בכל המסלולים נדרש כל ילד עם הורה/מבוגר אחראי).
  המסלול הארוך אינו מתאים לרוכבים מתחילים.

  המסלול אינו מתאים לרוכבים מתחילים או חסרי ניסיון ברכיבות שטח כולל סינגלים זורמים . מומלץ לרכב עם מגני ברכיים ומרפקים.
 • ציוד שיש להביאאופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים) , פנימית רזרבית + משאבה, כלי תיקון
  (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת) קסדה חובה ,3 ליטר מים, חטיפים ואוכל לרכיבה, קרם הגנה ומשקפי שמש.
 • מזג אויר  תחזית מלאה
 • אורך המסלולים: המסלול הארוך – 30 ק"מ, המסלול הקצר 20 ק"מ, מסלול לילדים ולאופנים יד 10 ק"מ
 • עליות – כ 300 מטר מצטבר , מתאים לרוכבים בעלי ניסיון ברכיבת שטח וכושר גופני טוב לרכב למרחק זה , כ-3-4 שעות רכיבה כולל הפסקות.
 • הגבלות: המסלול הקצר בלבד מתאים  לאופני יד, לנגר, עגלות טריילר וכסאות לתינוקות/ילדים. לא תותר כניסת אופני יד ונגררים למסלול הבינוני והארוך.
 • בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח, תאריך סגירת הרשמה- 6.4.2017 עד השעה 12:00 בצהריים – להרשמה לחצו כאן (הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייק) 

עלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח,  לנרשמים ביום הארוע עצמו – המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!!
תאריך סגירת הרשמה – 6.4.2017 עד השעה 12:00 בצהריים

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


 

תיאור המסלול

 • אורך המסלולים: המסלול הארוך – 30 ק"מ, המסלול הקצר 20 ק"מ, מסלול לילדים ולאופנים יד 10 ק"מ

לצפייה במפת המסלול לחצו כאן

3 מסלולי טיול:

 • המסלול הארוך 30 ק"מ יעבור בכל האתרים וכמו הגליל המערבי ויש בו קטעים שקטים ורגועים ונופיים וגם עלייה וירידה עוקצנית ומאתגרת לאתר חומה ומגדל ביער חניתה. לרוכבים המנוסים צפויות עליות מאתגרות וירידות מטריפות!!
  המסלול ברמת קושי בינוני עם 30 ק"מ מרחק ו-300 מ' טיפוס מצטבר
 • המסלול הקצר כ 20 ק"מ, ישלב את מירב הנופים למעט הטיפוס ביער חניתה. המסלול ברמת קושי קל-בינוני עם 20 ק"מ מרחק ו 75 מ' טיפוס מצטבר
 • מסלול לילדים ולאופני יד על הכביש הפנימי טיילת אכזיב היפיפה עד לנקרות ראש הנקרה וחזרה.
  המסלול ברמת קושי קלה עם כ-10 ק"מ מרחק ושטוח לגמרי

המסלולים יהיו מסומני לאורכם, בתחנות ובאתרי המורשת יהיו מדריכים.
נקודת הכינוס והסיום תהיה בחוף בצת, אתר הכולל מגרשי חניה, שרותים ומקלחות, מזנון וחוף רחצה.
למעוניינים יחולק שובר הנחה לכניסה ולביקור באתר ראש הנקרה הסמוך (2 ק"מ) אליו יוכלו להגיע ברכיבה של מספר דקות.
כולם רוכבים עם נביעות בגליל המערבי הינו ארוע מיוחד, שבו כל רוכב ימצא את הערך המוסף האישי שלו: שילוב נכים בקהילה, רכיבה בנופי הגליל, אתגרי רכיבה פתאומיים, הכרת תולדות הקמת המדינה…וכייף. פשוט כייף!!

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!! 

בנקודת הכינוס יפעל בסיום הרכיבה טאבון ותהיה פעילות של הכנת פיתות באופן עצמי עם מבחר ממרחים.. לבנה מקומית.. ועוד הפתעות.. והכל כלול במחיר ההרשמה!


השכרת אופניים

אופן בטבע – רחוב השיירה, בן עמי , טלפון להשכרות : דוד  054-444-1587
קישור לאתר החברה: https://g.co/kgs/NLBOMa
מחיר מיוחד לרוכבי נביעות רק 60 ש"ח להשכרת אופניים / נגרר / טריילר / כסא תינוק / אופני ילדים  (כל ההשכרות כולל קסדה)  – המלאי מוגבל וכל הקודם זוכה.
המשכירים מראש בלבד יקבלו את האופניים בבוקר האירוע במתחם הכינוס.
יש לפנות להשכרת אופניים לבירור שיש במלאי , ואז להרשם באתר שוונג לארוע –  למסור לחברת ההשכרה את קוד ההרשמה שלכם לטיול באתר שוונג.
השכרת האופניים היא בנוסף לדמי השתתפות בטיול ! כל רוכב / ילד / נגרר חייב בהרשמה בנפרד.
יש להגיע לארוע עם כרטיס אשראי לביטחון בעת קבלת האופניים ותעודה מזהה שתישאר בעמדת ההשכרה עד החזרת האופניים במצב תקין.
רוכבים ללא מספר כידון שיחולק בבוקר האירוע בעמדת הכינוס – לא יורשו להשתתף ברכיבה ולהנות מההטבות והכיבודים של משתתפי הארוע הרשומים ולא יכוסו בביטוח של המארגנים .

עמדת טיפולים: במתחם הכינוס יעמוד לרשות הרוכבים מכונאופן לתיקונים הקלים, ניפוח אוויר, שימון וחזיוק בסיסי בלבד – תקלות "רציניות" לא יתוקנו במתחם ויש להגיע עם אופניים תקינות !

התיקונים בחסות חנות האופניים רן-אופן 
שבי ציון דרך הים 3 , ת.ד 92 מיקוד 22806
טלפון: 04-9522334
(לא השכרת אופניים, רק בירור לגבי תיקונים ורכישת אופניים ואביזרים נילווים)


הוראות הגעה

כביש 4 צפון – עד לחוף בצת (בוייז "חוף בצת". לא תותר כניסה מאכזיב בכביש הפנימי אלא מכביש 4 בלבד – שילוט וסדרנים יכווינו את המגיעים לחניה.

להגעה באמצעות אפליקציית WAZE – לחצו כאן


 

מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה


הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

 

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן