סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-6
hours
-2
-2
minutes
-4
-4
seconds
-3
-5

מזג אוויר

נחגוג לאחר יום העצמאות בטיול מקסים וקל במסלול חדש המוביל אותנו מקיבוץ רבדים אל תל מקנה בעיר הפלישתית עקרון

הגעה אל מעיין תמנה שם תוכלו להשתכשך במים זורמים, משם נמשיך לרכב בין השדות של קיבוץ רבדים, נוף מדהים המשתנה לפי עונות השנה וכן מגוון הגידולים בשדות.

בדרך נגיע לתל מקנה, העיר העתיקה עקרון הפלשתית. בתל נוכל ליהנות מבאר מים ועשרות בתי-בד, משם נמשיך למאגר המים של רבדים ונוכל לצפות בעופות מים מרהיבים מסוגים שונים.

המסלול הארוך ימשיך בשדות והמטעים הנרחבים  של קיבוצי הסביבה , יעבור בקטע סינגל קצרצר שבנה "עידן אופן" , נחלוף בשבילים ונעבור בתל מקנה  ובנחל תמנה.

נחלוף במעבר תת-קרקעי מתחת כביש 6 ובכל המסלול לא נטעם את טעם האספלט כלל ! רק טבע באביב הישראלי.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך: 5.5.17 יום שישי
 • נקודת התחלה וסיום: חניון הבריכה בכניסה לקיבוץ רבדים (יש שילוט) .
 • לו"ז:
  שעת כינוס ורישום:
  7:00, תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 7:45
  זינוק למסלול ארוך: 8:00  זינוק למסלול קצר: 8:10
  סיום משוער: עד 11:00 בצהריים
 • בשעה 07:45 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים גיל מינימום 8  שנים (למסלול הקצר) ו-12 שנים למסלול הארוך – בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי). המסלול מתאים גם לרוכבים מתחילים המתבקשים להרשם למסלול הקצר.
  המסלול אינו מתאים לרוכבים מתחילים או חסרי ניסיון ברכיבות שטח כולל סינגלים זורמים . מומלץ לרכב עם מגני ברכיים ומרפקים.
 • ציוד שיש להביאאופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים) , פנימית רזרבית + משאבה , כלי תיקון (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת)  קסדה חובה ,3 ליטר מים , חטיפים ואוכל לרכיבה , קרם הגנה , משקפי שמש.
 • השכרת אופניים – להשכרת אופניים לטיול  יש להתקשר ולהזמין  לפחות 3 ימים מראש  מ"אופן עידן",  איש קשר עידן  טלפון 050-7481238 . מחיר מיוחד לרוכבי נביעות 60 ₪ כולל קסדה, תשלום ישיר לחנות האופניים "עידן אופן" – אתר אינטרנט http://www.idanofan.com/
 • המסלול הקצר בלבד מתאים גם לאופני יד, לנגרר, עגלות טריילר לתינוקות/ילדים .
 • מזג אויר ברבדים לתחזית מלאה לחצו כאן
 • אורך המסלול: 25 ק"מ , מפת המסלול- לצפייה במפת המסלול לחצו כאן , 12 ק"מ , מפת המסלול- לצפייה במפת המסלול לחצו כאן
 • עליות – כ 300 מטר מצטבר , מתאים לרוכבים בעלי ניסיון ברכיבת שטח וכושר גופני טוב לרכב למרחק זה , כ-3-4 שעות רכיבה כולל הפסקות.
 • בהרשמה מוקדמת –באינטרנט 60 ש"ח, תאריך סגירת הרשמה- 4.5.2017 עד השעה 12:00 בצהריים –להרשמה לחצו כאן (הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייק) 

עלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת – באינטרנט 60 ש"ח,  לנרשמים ביום הארוע עצמו – המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!!
תאריך סגירת הרשמה – 4.5.2017 עד השעה 12:00 בצהריים

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


 

תיאור המסלולים

מפת המסלול המלא 25 ק"מ המסלול הארוך ברמת קושי פיזי קל-בינוני ורמה טכנית קלה – לרוכבים מנוסים  כולל ילדים מגיל 12

מפת מסלול הקצר 12 ק"מ המסלול הקצר   ברמת קושי פיזית וטכנית קלה – משפחתי ועממי כולל ילדים מגיל 8

הגעה אל מעיין תמנה שם תוכלו להשתכשך במים זורמים, משם נמשיך לרכב בין השדות של קבוץ רבדים, נוף מדהים המשתנה לפי עונות השנה וכן מגוון הגידולים בשדות.

בדרך נגיע לתל מקנה, העיר העתיקה עקרון הפלישתית. בתל נוכל ליהנות מבאר מים ועשרות בתי-בד, משם נמשיך למאגר המים של רבדים ונוכל לצפות בעופות מים מרהיבים מסוגים שונים.

המסלול הארוך ימשיך בשדות והמטעים הנרחבים  של קיבוצי הסביבה , יעבור בקטע סינגל קצרצר שבנה "עידן אופן" , נחלוף בשבילים ונעבור בתל מקנה  ובנחל תמנה.

נחלוף במעבר תת-קרקעי מתחת כביש 6 ובכל המסלול לא נטעם את טעם האספלט כלל ! רק טבע באביב הישראלי.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

קיבוץ רבדים קיבוץ רבדים נוסד על ידי בוגרי תנועת "השומר הצעיר" ב- 11.2.1947 על אדמות גוש עציון בהרי ירושלים. במהלך מלחמת השחרור לאחר קרבות מרים, נכבש גוש עציון בידי חיילי הלגיון הירדני וחברי הקיבוץ נפלו בשבי והועברו לעבר הירדן המזרחי. עם תום המלחמה ושחרורם של חברי רבדים, הוקם הקיבוץ מחדש במיקומו הנוכחי. קיבוץ רבדים נמצא דרומית לגדרה על כביש מס' 3, 3 ק"מ מצפון לצומת ראם (מסמיה) לכיוון ירושלים.

לאורך שנים הצליח הקיבוץ לשמר מערכת קהילתית-חברתית ותרבותית, המושתתת על ייחוד ערכי ועל רמת שיתוף ועזרה הדדית גבוהה. קיבוץ רבדים הוא "קיבוץ מתחדש" המותאם למציאות של האלף השלישי. כחלק מתהליך השינוי נסח הקיבוץ את ערכי הייסוד שלו ומדי כמה שנים מתאים את עצמו למציאות המשתנה. חברי הקיבוץ בחרו בחיי הקהילה מעמדה של חופש השתכרות מרבי תוך הבטחת הביטחון הסוציאלי של כלל החברים.

בתי הבד – עקרון הפלישתית

בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו בתל מקנה מ 1981 עד  1996 התגלתה העיר הפלישתית עקרון שנכבשה על ידי גויי הים הפלישתים מידי הכנענים ב 1200 לפני הספירה.

במאה השביעית לפנה"ס, תחת השלטון האשורי, פותחה בעיר תעשיית שמן ענקית.

במקום נסקרו למעלה מ 100 בתי בד. חלק גדול מהמתקנים עדיין לא נחשפו.

בתי הבד נבנו צמוד לחומה שהקיפה את העיר. בכל בית בד היה אגן לריסוק הזיתים ושני מכבשים לצדו לסחיטת השמן מהרסק. הסחיטה נעשתה בהפעלת לחץ על קורת בית הבד באמצעות משקולות. בתוך כל מכבש היה קנקן לאיסוף השמן. הנוזל הנסחט הוא ה"יצהר" שממנו הופרד השמן מהמים.

להערכת החוקרים הפיקה תעשייה זו כ 300 טון שמן זית. רוב השמן נועד ליצוא למצרים ("וברית עם אשור יכרותו ושמן למצרים יובל" – הושע יב' פסוק 2).

הזיתים גודלו בכרמים סמוך לעיר על שטח שנאמד בחמישים אלף דונם (כחצי מליון עצים).

תודה מיוחדת ל"עידן אופן" ומנהלו הנמרץ עידן הילל אשר סייע לנו בהכנת המסלולים ואשר יציע לכם את שירותיו בהשכרת אופניים, נגררים, טריילרים  ואפילו קולנועיות חשמליות  להשכרה (למלווים שאינם רוכבים ).

 


השכרת אופניים

להשכרת אופניים "עידן אופן" בקרו באתר http://www.idanofan.com/ טלפון לבירורים והזמנות 050-7481238

המחיר לרוכבי נביעות  60 ₪ לזוג אופניים + קסדה לכל משך הטיול (גם מעל שעתיים) – הזמנה ישירה מ"עידן אופן" מראש בלבד כדי שיהיה לכולם. קבלת האופניים מחנות האופניים הנמצאת 3 דקות רכיבה מנקודת הכינוס והזינוק.


הוראות הגעה

יציאה לטיול מקיבוץ רבדים (כביש 6, יציאה במחלף שורק) להגעה לנקודת הכינוס להגעה באמצעות אפליקציית WAZE – לחצו כאן

או חפשו בWAZE –  "עידן אופן – טיולי אופניים ורכבי גולף, רבדים, ישראל"


מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה


הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן