סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-6
hours
-2
-2
minutes
-2
-9
seconds
0
-9

מזג אוויר

רוכבים יקרים שימו לב! עקב החום הצפוי לקראת צהרי יום האירוע, לנוחיותכם הזינוק הוקדם ב 30 דקות – אנא הגיעו להתארגנות ורישום החל מ-6:30. 
שפע מי נביעות יעמדו לרשותכם במתחם הכינוס והסיום – כמו גם יש נקודת מילוי מים במסלול בגן לאומי ציפורי ומים ברכב הליווי ובאמבולנס מד"א.
אנא  הקפידו לקחת עמכם לפחות 3 ליטר מים לרכיבה ולשתות ליטר מים לכל שעת רכיבה לרוויה.
רכיבה מהנה!

על אזור הרכיבה ביערות סביב נחל ציפורי:

באגן ההיקוות של נחל ציפורי  נטעה קרן קימת לישראל לאורך שנים כ- 30,000 דונם יער. היערות הטבעיים שסביב הנחל סבלו במשך דורות מפעילות האדמה: כריתה, רעייה לא מבוקרת ושריפות.

בימי מלחמת העולם הראשונה נכרתו עצי אלון רבים על ידי השלטון התורכי לבניית מסילות הרכבת והסקת קטרי הקיטור. מאז פקודת היערות של שלטון המנדט הבריטי ב- 1926, הגדרת שטחים כשמורות יער וראשית פעילותה של קק"ל באיזור, החל החורש הטבעי לחזור להדרו הקודם.  כיום מהווה אלון התבור חלק ניכר מהנוף הירוק של איזור נחל ציפורי.

עצי האלון יוצרים תצורת דומם בשם "יער פארק" – יער פתוח שבו צומחים העצים במרווחים גדולים זה מזה. דבר זה מאפשר את התפתחותם של מיני עשבוניים חד-שנתיים בין העצים הפורחים בשלל צבעים.  בנוסף לטיפוח החורש הטבעי, נטעה קק"ל באגן ההיקוות של הנחל מגוון של עצים. המין העיקרי שניטע היה אורן ירושלים, ולצידו גם אורן קפריסאי (אורן ברוטיה) וברוש מצוי, ועצים רחבי עלים: אלון מצוי, אלון תבור, כליל החורש, אלה ארצישראלית, לבנה רפואי ועוד.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות+, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך: 9.6.2017 יום שישי
 • נקודת התחלה וסיום: אלון הגליל: הגעה ב-WAZE -מרכז שטח אלון הגליל
 • לו"ז: (שימו לב לשעות!)
  שעת כינוס ורישום: 
  06:30
  תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 06:55
  זינוק למסלול ארוך:  07:05 
  סיום משוער: עד 11:00
 • בשעה 06:55 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות:
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,
  לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים:  למסלול הארוך 28/33 ק"מ – גיל מינימום 14 שנים –  בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי), למסלול הקצר 14 ק"מ גיל מינימום 12.
  המסלול אינו מתאים לרוכבים מתחילים או חסרי ניסיון ברכיבות שטח כולל סינגלים זורמים ואינו אינו מתאים לאופני יד, לנגרר או עגלות טריילר לתינוקות/ילדים. מומלץ לרכב עם מגני ברכיים ומרפקים.
 • חנות לטיפולים וקניית ציוד ואביזרים "מרכז שטח אלון הגליל"": לרוכבי נביעות תינתן 15% הנחה לקנייה ביום האירוע אתר אינטרנט bike4x4.co.il מרכז שטח אלון הגליל טלפון: 04-9869888 סלולרי: 050-92004444 (דרור)
 • ציוד שיש להביא: אופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים) , פנימית רזרבית + משאבה , קסדה חובה ,3 ליטר מים – חובה,
  חטיפים ואוכל לרכיבה, קרם הגנה,משקפי שמש, בגדים להחלפה לסיום הטיול (להשאיר ברכב).
 • מזג אויר: לתחזית מלאה לחצו כאן
 • בהרשמה מוקדמת: באינטרנט 60 ש"ח, תאריך סגירת הרשמה- 8.6.17 עד השעה 12:00 בצהריים להרשמה לחצו כאן (הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייק) 

עלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת: באינטרנט 60 ש"ח,  לנרשמים ביום הארוע עצמו – המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!!
תאריך סגירת הרשמה: 8.6.2017 עד השעה 12:00 בצהריים

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


 

תיאור המסלולים

המסלול המלא 27 ק"מ (400 מ' טיפוס) – מפת המסלול

נצא ממרכז שטח אלון הגליל ונעבור דרך הרפתות בסינגל קצר וזורם שיוריד אותנו אל נחל יפתחאל שאתו נסתעף לכיוון צומת המוביל ונחצה במעבר תת קרקעי את הכביש הראשי. נמשיך בחלק קצר של סינגל ריש לקיש בחלקו המוצל והזורם, ונטפס בגבעות האלון הנהדרות שבאזור לכיוון גן הלאומי ציפורי, אליו ניכנס למנוחה, מילוי מים ונקודת הסבר והדגמה ע"י אנשי  המקום  באקוודוקט המרשים שבנו הרומאים . אחרי סיור בבור המים הענק (ללא אופניים) נמשיך ביציאה מהגן הלאומי אל כיוון עינות ציפורי והכניסה ליישוב, ומשם ליערות קק"ל ציפורי בעליות וירידות מגוונות ומהנות, כולל קטע "נדנדות לונה פארק" בסינגל ריש לקיש עד שנחבור לשביל הכניסה לשמשית. נחצה בזהירות את כביש הגישה לשמשית ונרכב לאורכו של נחל יפתחאל עד פינת "האקליפטוס" שבנחל ציפורי עם אפשרות להפסקת ריענון אחרונה לפני העלייה המסכמת את הטיול שתעלה אותנו לראש הגבעה של אלון הגליל וחזרה מהירה דרך הרחבת הישוב למרכז שטח אלון הגליל ולצוות "נביעות" שיפנק אותנו במיי נביעות+ קרים בטעמים, פירות העונה ועוד הפתעות וקינוחים טעימים.

תוספת אתגרית למסלול המלא – עוד 6 ק"מ לגבעה 400 (סה"כ 33 ק"מ ו500 מ' טיפוס) – מפת המסלול

בגן הלאומי ציפורי שבו נקבל הסבר על  ציפורי בתקופות הקדומות ועל מערכת המים באקוודוקט המרשים , תהייה התפצלות אתגרית של 6 ק"מ תוספת "עבה" לכל מי שרוצה לאתגר את עצמו בטיפוס לגבעה 400 הצופה ממזרח על ציפורי וממנה הגיעו המים באקוודוקט שבנו הרומאים. הרכיבה כוללת טיפוס בדרכים רחבות ובחלקן תלולות עד לראש הגבעה, מעקף שלה מדרום צפונה וירידה חזרה דרך "גבעה 300"  אל החיבור לכביש הגישה לציפורי והמשך עם המסלול הרגיל עד לסיום.

התוספת מיועדת לרוכבים מיטיבי דיווש בלבד שכן היא כוללת עליות וירידות תלולות וטכניות ברמה בינוני-קשה.

המסלול הקצר 14 ק"מ – לרוכבים מגיל 12 – מפת המסלול  (המסלול בוטל!)
נרד מאלון הגליל לנחל יפתחאל ונרכב לאורכו עד לחיבור לנחל ציפורי בו נרכב עד "עין יבקע" הנקרא בפי המקומיים מעיין הסוסים , ובו בריכה רחבה  וצלולה בה נוכל לטבול את רגלינו ולהתרענן (הרחצה אסורה). נחזור מצידו שני של נחל ציפורי מזרחה ולקראת סיום נחווה עלייה של כ 150 מטר עד לאלון הגליל וחזרה למרכז שטח ונקודת הכינוס. סה"כ המסלול 14 '"מ ו 160 מ' טיפוס מצטבר, רמת קושי קלה-בינונית, ללא סינגלים או אתגרים טכנייים, רכיבה בשבילי גי'פים רחבים בלבד.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

 

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות +, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 


הוראות הגעה

הגעה ב-WAZE -מרכז שטח אלון הגליל


מחפשים טרמפ?

מחפשים טרמפ להגעה? מחפשים שותפים לנסיעה? הרכב שלך פנוי? הכנסו לעמוד האירוע בפייסבוק ורישמו את פרטי הנסיעה


הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספר החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142 
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן