סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-7
-4
days
0
-5
hours
-1
-6
minutes
-3
-9
seconds
-5
-1

מזג אוויר

בואו לרכוב ביער אשתאול המוצל, לעבור בדרך בורמה ולטפס למצפור שער הגיא, מצפה הראל ועוד אתרים היסטוריים מעניינים בשפלת יהודה 

יער אשתאול משתרע על פני כ-12 אלף דונם בצפון שפלת יהודה. היער נטוע במדרונות של גבעות נמוכות המתנשאות לרום של עד כ-350 מטרים מעל פני הים. חלקו המזרחי של היער גובל בכביש 38, המציין את הגבול בין השפלה להרי ירושלים. בצפון תוחם את היער בכביש תל אביב-ירושלים (כביש 1), ובדרום תוחם אותו כביש 44 ובמערב כביש 3.

אתרים מיוחדים ביער: משתלת אשתאול, מצפור שירי, המצפור הפנורמי, גבעה 314, דרך בורמה ואתריה: מצפה הראל, עין סוסין, מעלה התאנים, הסרפנטינה, צינור השילוח, מצפה נוף דרך בורמה, עין חילה, עין מסילה, אנדרטת התזמורת האדומה, מצפור שער הגיא, ח'ירבת ח'תולה.

נצא למסלול של 30 ק"מ שיתפור את רוב המקומות המעניינים ביער עם דגש על שבילים מוצלים ונקודות תצפית מעניינות!

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר מי נביעות בטעמים, כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך יום שישי 8.9.2017
 • נקודת התחלה וסיום: מצפה הראל, גישה מכביש 44 בין שמשון לנחשון, לפי השילוט במקום. להגעה בעזרת אפליקציית WAZE לחצו כאן (או רשימו בוייז "מצפה הראל")
 • לו"ז:
  שעת כינוס ורישום
  : 06:30
  תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 07:15
  זינוק: 07:30
  סיום משוער: עד 11:30, משך הטיול כ- 3.5-4שעות כולל הפסקות למנוחה ותצפיות
  בשעה 07:15 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך, לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים: גיל מינימום 14 שנים – בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי).
 • טיפוס מצטבר: 500 מטר
 • דרגת קושי: המסלול באורך כ-30 ק"מ ברמת קושי בינוני עם מספר עליות וירידות בדרכי עפר/ג'יפים ולא כולל סינגלים.
 • הגבלות: המסלולים אינם מתאימים לאופני יד, נגררים, אופניים חשמליים, טריילרים וכסאות תינוק.
 • השכרת אופניים: אין השכרת אופניים במקום, נא להגיע עם אופניים תקינים מהבית
 • ציוד שיש להביא: אופני הרים תקינים (לאחר טיפול בחנות אופניים), פנימית רזרבית + משאבה, כלי תיקון (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת) קסדה חובה, 3 ליטר מים ,חטיפים ואוכל לרכיבה. מומלץ לרכוב עם מגני ברכיים ומרפקים
 • מפות המסלולים: מסלול ארוך 30 ק"מ – לצפייה במפת המסלול – לחצו כאן
 • מזג אוירלתחזית מלאה לחצו כאןעלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת: 60 ש"ח
תאריך סגירת הרשמה:7.9.2017 עד השעה 10:00 בבוקר
לנרשמים ביום הארוע: המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


 

תיאור המסלול

מסלול ארוך 30 ק"מ – לצפייה במפת המסלול – לחצו כאן

יציאה ממצפה הראל לכיוון עינות סוסין, עלייה לנווה שלום ורכיבה לאורך יער אשתאול עד לצינור המים לי"ם ועין חילו שעל דרך בורמה, טיפוס למצפור שער הגיא ומנוחה ותצפית. גלישה מהירה למסילת ציון ועלייה למצפה אשתאול למנוחה שנייה. משם המשך בדרך היער לכיוון הסרפנטינות וחזרה לדרך בורמה ומצפה הראל לסיום המסלול.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שנתקעו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה


הוראות הגעה

בכניסה למצפה הראל , גישה דרך כביש  44 , לפי השילוט במקום.  להגעה בעזרת אפליקציית WAZE לחצו כאן (או בוויז לרשום "מצפה הראל")

השכרת אופניים

אין

חנייה

באיזור הכינוס

הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספרי החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142. צוות מתחם הכינוס רפאל 0508381718.
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן