סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-8
-3
days
0
-5
hours
-1
0
minutes
-1
-6
seconds
0
-9

מזג אוויר

בטיול החודש  נצא לאזור יפהפה המהווה המשך דרומי לרכס הכרמל המשקיף על עמק יזרעאל ממזרח וטובל בנופים, יערות ואפילו מספר מעיינות ופינות חמד  שרבים לא מכירים. נצא מחניון 3 המשאלות שבקיבוץ הזורע ונרכב אל סינגל מעוצב כשביל הליכה ורכיבה עשוי  מעץ עם גשרונים ומפלים בנחל השופט הרגוע והמוצל. נמשיך לאורך נחל השופט ונצא לעמק השלום בו נמצאת חוות השניים וכמו  כן נרכב את סינגל יואש ויצחק לזכר השניים שנפלו במקום להגנת המקום בשנות ה20 של המאה הקודמת…

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות+ , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך: יום שישי 27.10.2017
 • נקודת התחלה וסיום: חניון 3 המשאלות קיבוץ הזורע –  להגעה בעזרת אפליקציית WAZE לחצו כאן
 • לו"ז:
  שעת כינוס ורישום
  : החל משעה 06:45
  תדריך בטיחות וסגירת הרשמה: 07:30
  זינוק: 07:45
  סיום משוער: עד 11:30
  בשעה 07:30 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות
  **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך, לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים: 13 שנה (בליווי מבוגר)
 • טיפוס מצטבר: 440 מטר
 • דרגת קושי: פיזית/טכנית: בינוני/בינוני (הסינגלים זורמים ללא קפיצות ודרופים) המסלול מיועד לרוכבים  בעלי ניסיון מעל שנה ברכיבת שטח ובכושר גופני  טוב. המסלול לא מתאים למתחילים, ילדים ומשפחות.
 • הגבלות: המסלולים אינם מתאימים לאופני יד, נגררים, אופניים חשמליים, טריילרים וכסאות תינוק.
 • השכרת אופניים: אין אפשרות להשכרת אופניים במקום. יש להגיע עם זוג אופניים תקינים ומטופלים היטב לטיול.
 • ציוד שיש להביא: יש להגיע עם זוג אופניים תקינים ומטופלים היטב לטיול כולל פנימית ספייר, משאבה וכלי תיקון.
 • מפות המסלולים: מסלול 29 ק"מ – לצפייה במפת המסלול – לחצו כאן
 • מזג אויר:  לתחזית מלאה לחצו כאןעלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת: 60 ש"ח
תאריך סגירת הרשמה:26.10.2017 עד השעה 10:00 בבוקר
לנרשמים ביום הארוע: המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


 

תיאור המסלול

מסלול 29 ק"מ – לצפייה במסלול לחצו כאן

בטיול החודש  נצא לאזור יפהפה המהווה המשך דרומי לרכס הכרמל המשקיף על עמק יזרעאל ממזרח וטובל בנופים, יערות ואפילו מספר מעיינות ופינות חמד  שרבים לא מכירים. נצא מחניון 3 המשאלות שבקיבוץ הזורע ונרכב אל סינגל מעוצב כשביל הליכה ורכיבה עשוי  מעץ עם גשרונים ומפלים בנחל השופט הרגוע והמוצל. נמשיך לאורך נחל השופט ונצא לעמק השלום בו נמצאת חוות השניים וכמו  כן נרכב את סינגל יואש ויצחק לזכר השניים שנפלו במקום להגנת המקום בשנות ה20 של המאה הקודמת.

בהמשך נחל השופט נגיע לעין ריחנייה – פינה קסומה בין קני סוף שבה מפלים ובריכת שכשוך נחמדה ומוצלת . אחרי הפסקה קצרה לנישנוש נעלה עלייה ארוכה  בדרך רומית עתיקה ומרוצפת לעבר פארק טייפון הנטוש, נחצה בזהירות את הכביש לג'וערה, ונרכב דרומה ברמת מנשה כשבדרך עוד נטעם את הסינגל הלבן , סינגל החרובים ועוד מספר סינגלים זורמים וכיפיים עד לאנדרטת בני הקיבוצים שם נעצור למנוחה אחרונה וכמובן לתצפית המדהימה על עמק יזרעאל הנפרש למרגלותינו.

הדרך חזרה תוביל אותנו בעוד סינגל זורם ולאורך שבילי היער המוצל של נחל גחר, כשבדרך עוד נעצור להתרשם מעין שולמית , ומשם נזרום בירידות לעבר הרכבים שבמגרש החנייה נסכם את הטיול ונפרד לעוד שבת קיצית ומרעננת.


הוראות הגעה

חניון 3 המשאלות קיבוץ הזורע –  להגעה בעזרת אפליקציית WAZE לחצו כאן

דרך הגעה מיקנעם (ואדי מילק):

מכביש 6  צא במחלף עין-תות או המשך בכביש 70 (פורדיס יקנעם) עד צומת התישבי, פנה ימינה לכביש 66 עד קבוץ הזורע, פנה ימינה וחנה בחניון הכורכר  מצד שמאל לתחנת דלק אלון  (חניון 3 המשאלות) – לפי השילוט של נביעות.

דרך הגעה ממגידו (ואדי ערה):

מכביש 65 (ואדי ערה) פנה בצומת מגידו שמאלה לכביש 66 וסע כ12 ק"מ עד קבוץ הזורע, פנה שמאלה למתחם "3 המשאלות" ליד תחנת הדלק "אלון" – לפי השילוט של נביעות.

השכרת אופניים

אין אפשרות להשכרת אופניים במקום. יש להגיע עם זוג אופניים תקינים ומטופלים היטב לטיול.

ציוד שיש להביא יש להגיע עם זוג אופניים תקינים ומטופלים היטב לטיול כולל פנימית ספייר, משאבה וכלי תיקון.

חנייה

במתחם 3 המשאלות – רחבת כורכר גדולה מצד שמאל (דרום) לתחנת הדלק – נא לא להחנות במגרשי החנייה מאספלט של המתחם השמורים ללקוחות אלא בשטח בעפר/כורכר בלבד!

 

הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספרי החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142. צוות מתחם הכינוס רפאל 0508381718.
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן