סובב מצפה רמון 22.12

weeks
-8
-3
days
0
-5
hours
-1
0
minutes
-1
-6
seconds
-2
-6

מזג אוויר

בואו לרכוב ביער להב ולצפות בפריחה הצהובה של החלמונית הגדולה

המסלול באורך כ-30  ק"מ ברמת קושי בינונית עם עליות וירידות בדרכי עפר/ג'יפים ולא כולל סינגלים. סה"כ עלייה מצטברת  500 מטר. מיועד לרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בכושר טוב. מומלץ לרכב עם מגינים ולהיזהר במקומות בהם יש דרדרת ואבנים פזורים בשביל.

אקסטרא: סינגל להב וסינגל רימון – בסיום הטיול אתם מוזמנים לצאת בזמנכם הפנוי לרכיבת הסינגלים שקק"ל הכשירה במקום: סינגל להב באורך כ- 14 ק"מ והסינגל החדש שנחנך רק בסוכות 2016 – סינגל רימון באורך 8 ק"מ המתחיל ומסתיים בחוות שבדרון הסמוכה למרכז ג'ו אלון (כ-2 ק"מ בלבד). שני הסינגלים ברמת קושי פיזי/טכני בינונית ומומלצים לרוכבים מנוסים ברכיבת סינגלים. (למען הסר ספק רכיבת הסינגלים אינה חלק מטיול החודש של נביעות אם כי מסלול הטיול חוצה מספר פעמים את הסינגלים על דרכים רחבות). הסינגלים משולטים ע"י קק"ל וניתן לרכב בהן עצמאית. כל הפרטים באתר מסלולי האופניים של קק"ל פה

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה!!!

 • תאריך: יום שישי 24.11.2017
 • נקודת התחלה וסיום: "מרכז ג'ו אלון" (בווייז) ליד קיבוץ להב (יציאה מכביש 6/40 בצומת דבירה).  להגעה בעזרת אפליקציית WAZE לחצו כאן
 • לו"ז:
  שעת כינוס ורישום
   07:30
  תדריך בטיחות וסגירת הרשמה 08:00
  זינוק למסלול: 08:15
  סיום משוער: עד 11:45 משך הטיול כ-3.5 שעות כולל הפסקות למנוחה, תצפיות וכו'
  בשעה 08:00 סגירת הרשמה במקום וחלוקת תג, ותחילת תדריך בטיחות: **לתשומת ליבכם – מי שיאחר אחרי סגירת הרישום והזינוק לדרך,
  לא יוכל להשתתף בטיול ודמי הרישום לא יוחזרו לו – מומלץ להקדים ולא להגיע באיחור ובלחץ
 • גיל השתתפות וליווי הורים: גיל מינימום 14 שנים – בעלי ניסיון ברכיבה למרחקים (עם הורה/מבוגר  אחראי). *המסלול אינו מתאים לרוכבים מתחילים.
 • המסלול משולט מראש  בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.
 • הגבלות – המסלול אינו  מתאימים לאופני יד, לנגרר, עגלות טריילר וכסאות לתינוקות/ילדים.
 • השכרת אופניים – אין השכרת אופניים במקום, נא להגיע עם אופניים תקינים מהבית
 • ציוד שיש להביא – אופני הרים תקינים ( לאחר טיפול בחנות אופניים) , פנימית רזרבית + משאבה , כלי תיקון (מולטי-טול, כפות חליצה, אוזן רזרבית, חולץ שרשרת וקיט חיבור מהיר לשרשרת)  קסדה חובה ,3 ליטר מים , חטיפים ואוכל לרכיבה.
 • מפת המסלול –  מסלול ארוך 30 ק"מ – לצפייה במפת המסלול – לחצו כאן
 • מזג אויר – לתחזית מלאה לחצו כאן
 • עלויות:
  הרשמה באינטרנט
  60 ש"ח תאריך סגירת הרשמה- 23.11.17 עד השעה 10:00 בבוקר
  הרשמה ביום הטיול – 80 ש"ח במזומן בלבד ובסכום כסף מדוייקעלויות ומחירים

בהרשמה מוקדמת: 60 ש"ח
תאריך סגירת הרשמה:23.11.2017 עד השעה 10:00 בבוקר
לנרשמים ביום הארוע: המחיר 80 ₪ (על בסיס מקום פנוי), יש להקדים ולהגיע להרשמה מראש עם סכום מדוייק של 80 ₪ במזומן בלבד!

מדיניות ביטולים

מדיניות הביטולים של חברת שוונג הינה בהתאם לחוק הגנת הצרכן ותקנותיו. לקריאת מדיניות הביטולים המלאה – לחצו כאן

נוהל ביטול הרשמה ועדכון פרטים

על מנת לבטל את הרשמתכם או לעדכן פרטים לאירוע, יש להיכנס לקישור – ביטול הרשמה – ולמלא את כל הפרטים.
בכל שינוי בפרטי הנרשם נא לפנות לחברת שוונג במייל בלבד לא יאוחר ממועד סגירת ההרשמה.


תיאור המסלול

תיאור המסלול הארוך – מסלול ארוך 30 ק"מ – לצפייה במפת המסלול – לחצו כאן

יציאה ממתחם הכינוס במרכז ג'ו אלון ונצא לסיבוב מקיף בשבילי יער להב הענק הכולל ירידות ועליות בדרכים רחבות. נעבור במספר אתרים בדרך כגון שמורת החלמונית הגדולה, חירבת אבו-חוף, שביל הזהב, חירבת רימון, קיבוץ להב, חוות שבדרון , נרכב במקביל לכביש 6 בקטע החדש שרק נחנך לאחרונה וביחוד נהנה בנוף הן לכיוון מערב ללהבים והישוב הבדואי הגדול רהט והן לכיוון מזרח להר סנסנה שבדרום הר חברון ולישוב היהודי אשכולות המתנשא מול קיבוץ  להב .  נחזור לרכבים ולמתחם המפנק של נביעות סמוך למרכז ג'ו אלון.

המסלול משולט מראש בשילוט "רוכבים עם נביעות" – כל רוכב יכול לרכב באופן עצמאי בקצב שלו, אך אין לעבור את המוביל ואין להישאר מאחורי המדריך/ג'יפ האיסוף.

אמבולנס ילווה את האירוע, כמו גם ג'יפ ליווי לעזרה בתקלות טכניות, חילוץ רוכבים שהתעייפו וכו'.

בסיום הטיול יחכה לנו צוות הפינוקים של נביעות עם מבחר טעמי נביעות , כיבוד קל, מוזיקה וספות מנוחה

קצת על יער לַהַב

יער נטוע בדרום ישראל הממוקם בין הנגב הצפוני לדרום שפלת יהודה ודרום הרי חברון.

היער ניטע בשנת 1952 על ידי הקרן הקיימת לישראל ושטחו כיום הוא 30,000 דונם. היישובים הסמוכים אליו הם דביר, להב, להבים ואשכולות.

היער ממוקם בגובה 400-550 מטר מעל פני הים ושורר בו אקלים ערבתי, כמות המשקעים השנתית הממוצעת בו היא כ-250 מ"מ.

רוב העצים בו הם עצי מחט (אורן ירושלים, אורן הצנובר, ברושים), אקליפטוסים, שיטים ואשלים. בנוסף מצויים ביער עצים רחבי עלים (אלה אטלנטית, שיזף מצוי, חרוב מצוי, אלת הבוטנה – פיסטוק) ועצי בוסתן (זית ותאנה), המתאימים לאקלים המדברי.

בתחילת הסתיו פורחת ביער החלמונית, ובעונת האביב פורחים בו כלניות, נרקיסים וצבעונים.

ביער שוכן מגוון רחב של בעלי חיים, בין היונקים ניתן למצוא בו תן זהוב, שועל מצוי, דרבן מצוי, צבי ארצישראלי וצבוע מפוספס.

בשטח היער שוכן מרכז ג'ו אלון, העוסק בתרבות הבדואים בישראל. במרכז היער ישנו חניון לשימוש המטיילים והנופשים במקום. החניון קרוי על שם חברת התרופות טבע, שתרמה את הכספים להקמתו

המרכז נקרא על שמו של טייס חיל האויר ג'ו אלון שנרצח בארה"ב בעת ששימש בתפקיד עוזר הנספח הצבאי של ישראל בארה"ב – סיבת הרצח נותרה תעלומה.


לציבור הדתי

לציבור הרוכבים הדתי – 30 דקות לפני שעת תדריך הבטיחות וההזנקה תתקיים למעוניינים תפילת שחרית במתחם הכינוס  – מוזמנים להקדים ולהצטרף לתפילה.

 


הוראות הגעה

מרכז ג'ו אלון ליד קיבוץ להב, נסיעה דרך כביש 6/40 וירידה במחלף דבירה מזרחה

להגעה באמצעות אפליקציית WAZE – לחצו כאן

השכרת אופניים

אין

חנייה

באיזור הכינוס


הערות נוספות וחשובות

 1. נא להגיע עם אופניי הרים  תקינים ומטופלים, הילוכים ובלמים תקינים,  קסדה, כלי תיקון, פנימית ספייר, משאבה, אוזן חילופית.יש לוודא שבצמיגים/פנימיות יש חומר נגד תקרים (ג'יפה) ביחוד בחודשי הקייץ. מארגני הטיול לא מספקים פנימיות ספייר ובאחריות הרוכב להביא עימו.
 2. יש  להצטייד בכמות של 3 ליטר מיים וקרם הגנה,  משקפי שמש, חטיפי אנרגיה / פירות יבשים / מזון מספיק למשך הטיול. ניתן להביא קפה/תה בתרמוס.
 3. הרחצה לאורך מעיינות , נחלים, אגם, ים או כל מקווה מיים אחר אסורה ומסוכנת, אין שרותי הצלה . כל הטובל עושה זאת על אחריויתו הבלעדית בלבד.
 4. יש לרכב בשבילים מסומנים בלבד, לא לסטות מהשביל, ולרכב לפי הסימון בלבד. במקומות של חשש לרכיבה, ירידה חדה וכדומה, יש לרדת מהאופניים ולעבור את המכשול בהליכה בזהירות.
 5. אין להישאר מאחורי הג'יפ המאסף של הטיול המוריד את השלטים ומוודא ניקיון השטח ואי הימצאות רוכבים שנשארו מאחור.בכל מקרה של תקלה נא לצלצל לנהג המאסף לפי הטלפונים לחרום שנמויינים לעיל.
 6. יש לשמור מירווחים בין הרוכבים . בכל מקרה עצירה או עקיפה להודיע בקול לרוכבים שסביבכם.
 7. במקרה פציעה יש לתת טיפול ע"ר ראשוני לפצוע בשטח , לקחת את פרטי הפצוע ולהתקשר מייד לרכב המאסף או למדריך אשר יזעיקו את האמבולנס המלווה את הטיול.
 8. נא להכניס לזכרון הטלפון את מספרי החירום לטיול: מדריך רן גנור 052-2588142. צוות מתחם הכינוס רפאל 0508381718.
 9. תנועה ליד מסילות ברזל : במידה והמסלול חוצה  פסי הרכבת יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א. אין לצעוד על פסי הרכבת ועל הסוללה שבקרבתם

ב. אין לחצות ברגל / באופניים  מסילת ברזל אלא אך ורק במקומות מוסדרים,הכוללים מעבר כביש ובו מחסום, פעמון, רמזור ושילוט או מעבר מוסדר של גשר מעל או מתחת למסילה.

ג. חציית פסי הרכבת רק שהמחסום מורם לגמרי  ואין תחילת הורדה של המחסום או סימון ברמזור / פנס / שלט  או פעמון על התקרבות רכבת – יש לחצות רק אחרי שהבטתם לשני הצדדים ווידאתם שאין רכבת מתקרבת.

 


נגישות

לנוחיותכם מפורטים הסדרי הנגישות של אירוע "רוכבים עם נביעות":

 1. ההרשמה המוקדמת מתבצעת באתר האינטרנט או בהרשמה טלפונית (בטלפון 1-700-700-305) בעלות זהה של 60 ש"ח למשתתף (בהרשמה טלפונית נא לציין למוקדנית שהנך נרשם טלפונית בשל קושי בהרשמה דרך האינטרנט)
 2. הטיול אינו מתאים לרוכבים באופני יד בגלל תוואי המסלול שהוא בשטח ברובו וכולל אלמנטים טכניים ומעברים שאינם אפשריים לאופני יד. במידה וברשותכם אופני יד לשטח, מוזמנים ליצור קשר על מנת לבדוק את התאמתם למסלול.
 3. הטיול אפשרי לרוכבים כבדי ראייה באופני טנדם עם מוביל מיומן ומנוסה , ובלבד שהרוכבים מנוסים ברכיבת שטח בהתאם לרמת הטיול הפיזית והטכנית המצוינת בדף הטיול.
 4. על רוכבי הטנדם לדאוג לחלקים ואביזרים המתאימים לטיפול בתקלות באופני הטנדם שכן אילו אינם נמצאים בערכת הסיוע הטכני של המארגנים ברכב החילוץ.
 5. רוכבים עם מוגבלות בשמיעה מתבקשים ליידע מראש את מארגני הטיול בעת ההרשמה, וכן את מדריך הטיול בבוקר הטיול – על מנת שנוכל לספק את הסיוע המתאים.
 6. לרשות בעלי רכב נכה יעמדו 2 חניות נכים צמודות למתחם הכינוס עם גישה בכיסא גלגלים עד לעמדת הכינוס והרישום.
 7. במקום יתקיים תדריך בטיחות ופירוט על תוואי המסלול. התדריך ניתן באמצעות רמקול (כרגע אין מערכת עזר לכיבדי שמיעה). תדריך הבטיחות יהיה זמין גם בעלון מודפס, על הבר לנוחיותכם.
 8. מספר טלפון לסמס למקרה חירום בעת האירוע לרוכבים כבדי דיבור או שמיעה אשר מתקשים בתקשורת בטלפון הוא רפאל-  0508381718
 9. במידה ויש שאלות או בקשות מיוחדות לגבי המסלול או הסדרי הנגישות, ניתן לפנות לשוונג בטלפון 1-700-700-305 או באמצעות סמס לרן גנור – 0522588142.

מדריך הטיול – רן גנור

על המוביל: רן גנור, 55  מבן שמן, מדריך אופניים מוסמך יוביל את הטיול . רן רוכב שטח מושבע שהפך תחביב למקצוע ומשלב את עולם ההייטק עם ההנאה שברכיבה ומנהל עסק לטיולי אופניים בארץ ובחו"ל. רן משלב את הטבע וההנאה שברכיבה יחד עם האוירה חברותית הנוצרת בקבוצה ומוביל עשרות טיולי אופניים שעיקר יחודם נוף, טבע ומיים, ואם אפשר – גם טבילה בריאה במעיין או גב מיים מדברי מזדמן.

לצפייה באתר "גנור טיולי אופניים" לחצו כאן