שימו לב - מרוץ אייל ה-16 יתקיים בתאריך 12.11.2016 -

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאןאייל שמואלי ז"ל, יצא לבילוי עם חבריו לפני ארבע עשר שנים ולא שב. רגע לפני שעלה לשיר על בימת הקריוקי, בעודו מחייך לחבריו, התמוטט ונדם ליבו.

אייל היה בן בכור לזהבה וצביקה ואח לטל ולכנרת. הוא נפטר בטרם עת בגיל 27.5 והותיר אחריו משפחה וחברים כואבים שמתקשים להשלים עם מותו.

אייל החל את פעילותו בספורט בעקבות מבדקי ספורט של התיכון. יחד עם חבר נוסף אייל החל בריצות קלות ובהדרגה התאהב בספורט הריצה אשר הפכה לחלק ממנו. הוא החל להשתתף במרוצים השונים בארץ ובינהם עין גדי, מרוץ האביב טבריה ועוד.

את המרוץ הראשון ל-10 ק"מ רץ במרוץ העוגן ללא ידיעתה של אמו בגיל 10 ואף סיים אותו בהצלחה. התוצאה הטובה ביותר שלו במרוץ 10 ק"מ הייתה 37:30 דקות.

מאז ומתמיד אייל היה קורא בכל יום את מדור הספורט בעיתון והיה בקיא בכל תחום וענף בספורט. במנהג זה התמיד עד יומו האחרון.

במסגרת שירותו הצבאי אייל סיים בהצלחה קורס מדריכי אימון גופני במכון וינגייט. לאחר מכן שירת כשנה וחצי כמדריך ספורט בבסיס הטירונים "בזק" שליד ג'נין. במהלך השירות עבר אייל גם קורס מדריכי קרב מגע. בהמשך שירת בביסלמ"ק כמדריך ספורט.

במהלך השירות הצבאי שם לו אייל למטרה לרוץ מרתון. הוא התאמן בצורה מסודרת כחצי שנה וסיים את מרתון טבריה בתוצאה 3:07 שעות, הישג ממנו שאב סיפוק רב.

במסגרת לימודיו באוניברסיטת תל אביב נהג לשחק עם וחבריו בכל יום שישי כדורגל במשך מספר שעות בספורטק בת"א.

בשבועות האחרונים לחייו אייל חידש את תשוקתו לספורט וחזר לרוץ.

מרוץ אייל מהווה אירוע הנצחה ההולם את דמותו של אייל אשר אחד מתחביביו הבולטים היה ספורט הריצה והאירוע מבטא את דרך חייו.